Aktualności
Podsumowanie 2020 roku
Film przedstawia najważniejsze realizacje związane z promocją miast i gmin oraz powiatów zrealizowane przez Wydawnictwo Pomorza i Kujaw PiK w 2020 roku.
Aby obejrzeć film kliknij poniższy obrazek
Tablice z planem Strykowa
W Strykowie zrealizowaliśmy 8 tablic z planem miasta w tym jedna dwustronna przedstawiająca historię oraz opis współczesny miasta. Wymiar tablic 2 x 3 m. Ekran wykonany z dibondu, konstrukcja malowana proszkowo, dokoła rama aluminiowa.
Na
8 tablicach opatrzonych herbem Strykowa umieszczono plany
poszczególnych rejonów miasta wraz z ich legendą, opisy Strykowa oraz
zdjęcia. Znalazły się tu również kody QR na urządzenia mobilne typu
smartfon czy tablet. Za pomocą odpowiedniej aplikacji i zeskanowanego
kodu można przeglądać zawartość strony internetowej Gminy Stryków.
Tablice zostały ustawione w następujących rejonach miasta:
- przy kościele pw. św. Marcina (pl. Łukasińskiego),
- przy Urzędzie Miejskim (róg ul. Kościuszki i E. Plater),
- nad zalewem,
- przy targowisku miejskim (róg ul. Cmentarnej i Targowej),
- przy Szkole Podstawowej Nr 1,
- przy ul. Kopernika,
- przy ul. Kolejowej (obok bloku nr 1),
- przy ul. Kolejowej (przy rondzie).
Podobne
tablice pojawiły się w ostatnim czasie również na terenach wiejskich.
Planowane są kolejne, zarówno w Strykowie, jak i w poszczególnych
sołectwach.
Informator z mapą gminy Koneck
Naszym nakładem w grudniu 2020 ukazała się publikacja, której zadaniem jest pokazanie walorów oraz potencjału gospodarczego Gminy Koneck. Gmina ta administracyjnie przynależy do województwa kujawsko – pomorskiego i wchodzi w skład powiatu aleksandrowskiego. Całkowita powierzchnia gminy wynosi 67,84 km2, na co składają się 22 miejscowości w ramach 19 sołectw.
Gmina Koneck jest typową gminą wiejską o charakterze rolniczym. Rolnicy
w gminie Koneck zajmują się głównie uprawą roślin i hodowlą zwierząt. Głównym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa zbóż, warzyw oraz wysoko wyspecjalizowane sadownictwo. Gospodarstwa hodowlane ukierunkowane są na hodowlę trzody chlewnej i bydła mlecznego.
Tablica przy Urzędzie Gminy w Orońsku
W grudniu Wydawnictwo PiK zrealizowało aktualizację tablicy z mapą gminy Orońsko.
Gmina Orońsko położona jest w południowej części województwa mazowieckiego w powiecie szydłowieckim. Gmina stanowi 17,46% powierzchni powiatu. Powierzchnia gminy wynosi 8196 ha. Siedziba organów gminy mieści się w budynku przy ul. Szkolnej 8 w Orońsku.
Gmina Orońsko graniczy:
- od wschodu z gminami: Kowala i Wierzbica (obie wchodzą w skład powiatu radomskiego),
- od południa z gminą Jastrząb (powiat szydłowiecki),
- od południa i zachodu z gminą Szydłowiec (powiat szydłowiecki),
- od północy z gminą Wolanów (powiat radomski).
Na dzień 31 grudnia 2015 roku Gminę Orońsko zamieszkiwało 5934 osoby.
Folder turystyczny powiatu lwóweckiego
Naszym nakładem ukazała się druga edycja foldera powiatu lwóweckiego (pierwsza 2012 r). Miło było tam powrócić i zobaczyć różnice, rozwój, uśmiechnięte twarze. Pomimo kryzysu pandemii zainteresowanie reklamodawców przerosło nasze oczekiwania. Efekt Państwo oceńcie sami pobierając folder ( wystarczy kliknąć na pliki pdf poniżej artykułu).
Powiat Lwówecki leży w południowo- zachodniej części Dolnego Śląska pomiędzy Dolinami Bobru i Kwisy, obejmując fragmenty Pogórza Kaczawskiego, Pogórza Izerskiego oraz Gór Kaczawskich i Gór Izerskich. W skład powiatu wchodzi 5 gmin, których ośrodki administracyjne znajdują się w Gryfowie Śląskim, Lubomierzu, Lwówku Śląskim, Mirsku i Wleniu.
Powiat lwówecki chlubi się liczebnością i klasą swoich zabytków. Do najważniejszych należą zespoły staromiejskie w każdym z pięciu ośrodków administracyjnych, zespoły kościelno – klasztorne (opactwo benedyktynek w Lubomierzu, klasztor franciszkanów w Lwówku Śląskim), średniowieczne zamki w Gryfowie i Wleniu i renesansowe w Maciejowcu i Płakowicach, zespoły pałacowo – parkowe w Brunowie, Maciejowcu, Proszówce, Wleniu i Wolbromowie oraz kościoły romańsko – gotyckie, które znajdują się na terenie całego powiatu.