Tablica z mapą gminy Pabianice
Dodano 2021-09-24
Nasza realizacja przed budynkiem Urzędu Gminy w Pabianicach. Gmina Pabianice położona jest w centralnej części województwa łódzkiego, które w wyniku reformy podziału administracyjnego z dwustopniowego na trójstopniowy, znacznie zwiększyło swoją powierzchnie i zajmuje 18 tys. km2. Ponadto gmina wchodzi w skład Powiatu Pabianickiego, co w porównaniu z sytuacją sprzed roku 1975 kiedy to gmina należała do powiatu łaskiego jest znacznie korzystniejsze dla mieszkańców, gdyż ułatwia dostęp do administracji powiatowej. Najbliższym sąsiadem gminy jest miasto Pabianice, które będąc dużym ośrodkiem przemysłowym, administracyjnym i oświatowym wywiera znaczący wpływ na życie i rozwój naszej małej ojczyzny.
Brześć Kujawski - rozkładana mapa gminy
Dodano 2021-09-24
Przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Brześciu Kujawskim w naszym Wydawnictwie zrealizowana została mapa składana przedstawiająca gminę Brześć Kujawski. Witamy Państwa w Brześciu Kujawskim, malowniczym 4,5-tysięcznym miasteczku, pod wieloma względami zupełnie wyjątkowym w prahistorii oraz średniowiecznej i nowożytnej historii Polski.
Folder z rozkładana mapą powiatu sokólskiego
Dodano 2021-09-16
Naszym nakładem ukazało się drugie wydanie publikacji promocyjnej z mapą powiatu sokólskiego. Pierwsza edycja wydana była w roku 2011. Powiat sokólski leży w północnej części Niziny Podlaskiej. Stanowi on 11% województwa podlaskiego, a w jego skład wchodzi 10 gmin.
Z uwagi na liczne walory przyrodnicze, powiat sokólski należy do regionu Zielonych Płuc Polski, a 24 procent powierzchni stanowią lasy oraz rezerwaty przyrody. Swoje miejsce znajdzie więc tutaj każdy, kto marzy o wypoczynku wśród przepięknej zieleni, chce się delektować czystym powietrzem oraz malowniczym krajobrazem.
Tablice turystyczne z planem Rewala i Pobierowa
Dodano 2021-09-16
Szczegółowe plany miejscowości zostały ustawione w Rewalu przy ul. Sikorskiego i w Pobierowie przy ul. Spacerowej.
Gmina Rewal to najmniejsza gmina województwa zachodniopomorskiego, usytuowana w jego północnej części nad Morzem Bałtyckim. Powierzchnia gminy zajmuje zaledwie 41 km² co nie przeszkadza jej w byciu, jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich regionów turystycznych. W jej skład wchodzi siedem miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Śliwin, Trzęsacz, Pustkowo i Pobierowo, z których aż sześć znajduje się bezpośrednio nad morzem. Obecnie liczy ona 3700 stałych mieszkańców.
Folder z mapą gminy Osielsko
Dodano 2021-08-30
Krok po kroku zamykamy przysłowiowy pierścień wokół Bydgoszczy. Wcześniej zrealizowaliśmy publikacje w gminach: Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Zławieś Wielka, Dąbrowa Chełmińska a obecnie z druku wyszedł folder z mapą gminy Osielsko ( na północ od Bydgoszczy).
Administracyjnie, gmina Osielsko wchodzi w skład województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu bydgoskiego. Gmina jest położona na północnych obrzeżach Bydgoszczy, pomiędzy rzekami Wisłą i Brdą. Obszar gminy wynosi 10301,03 ha, powierzchnię ok. 58% porastają lasy. Wschodnią i południową granicą gmina przylega do ważnych korytarzy ekologicznych, umożliwiających przemieszczanie się gatunków pomiędzy odmiennymi obszarami o dużej różnorodności biologicznej. Część zachodnia gminy to Dolina Brdy z mikroregionem Bożenkowa położonym wśród lasów stanowiących przedsionek Borów Tucholskich, z wieloma pomnikami przyrody. Niewielki fragment na wschodzie gminy należy do Doliny Fordońskiej i wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Wisły. Na szczególną uwagę zasługuje tu „Parów Jarużyński” z ciekawą roślinnością oraz źródliskami. Widząc szczególną potrzebę ochrony tego miejsca, Rada Gminy Osielsko uchwaliła 17 marca 2000r. użytek ekologiczny „Uroczysko Prodnia”. Ze skarpy z różnicą poziomów ok. 60m widać piękną panoramę Wisły. Atrakcyjne walory krajobrazowe gminy można poznać korzystając z kilku pieszych szlaków turystycznych. Największa, centralna część gminy leży na skraju Wysoczyzny Świeckiej, wzdłuż drogi krajowej Nr 5. Odległość od siedziby gminy do centrum Bydgoszczy wynosi 7 km.
Naturalną konsekwencją takiego położenia są związki funkcjonalne z infrastrukturą miejską. W oparciu o wybudowany w 2000r. wspólnie z Bydgoszczą kolektor sanitarny, gmina sukcesywnie rozwija sieć kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej. Gmina Osielsko jest laureatem konkursu NFOŚiGW na najlepszą gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich 2000r. uzyskując wyróżnienie w wys.250 tys. zł.
W skład Gminy wchodzi siedem sołectw: Bożenkowo, Jarużyn, Maksymilianowo, Niemcz, Niwy-Wilcze, Osielsko i Żołędowo. Powierzchnia użytków rolnych maleje. Słabe bonitacyjnie gleby o niskiej użyteczności rolniczej są w polityce przestrzennej gminy przeznaczane na funkcje pozarolnicze.
W ostatnich latach przeznacza się na inwestycje, ponad 40% wydatków budżetowych. Korzystamy ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.